15-годишник признал дека извршувал тешки кражби

Под сомнение за сторени тешки кражби вчера е приведен 15-годишен малолентик од Скопје.

Со него бил извршен разговор, при што ги признал делата „тешка кражба ” во продажен објект на 13.08.2020 и „тешка кражба во обид ” во аптека, исто така, на 13.08.2020, соопштија денеска од МВР. По целосно документирање на случаите, се наведува во соопштението, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Претходна вестБраво: Четири медали за македонски математичари на Балканската математичка олимпијада
Следна вестИма ли директор избран на конкурс?