18-годишна девојка пријавила насилство од вонбрачниот сопруг

МВР соопшти дека вчера во 20 часот во СВР Куманово 18-годишна кумановка пријавила дека околу 18 часот во домот на нејзините родители во Куманово била физички нападната од нејзиниот вонбрачен сопруг Ф.Р..

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОд утре исплата на финансиската поддршка за основци и средношколци
Следна вестЗа 24 часа низ државава пожарникарите гаснеа 10 пожари на отворено