34 и 19 годишник нападнале полицаец

На 25.12.2022 во 03.20 часот пред угостителски објект во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги лишиле од слобода Т.П.(34) и В.Х.(19), двајцата од Кавадарци, поради тоа што физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.