511 граѓани казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 511 прекршоци, соопшти МВР.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19, се наведува во соопштението.

Претходна вестКарантин за сите патници кои слетаа во Финска со летот од Македонија
Следна вестИнспекторатот по еден месец утврди кој не го поцрвене Вардар, а уште бара кој го загади