60-годишник од Куманово нападнал полицаец

60-годишен кумановец бил приведен викендов поради физички напад врз полициски службеник.

– На 22.10.2023 во 02.00 часот во Куманово полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Г.Ј.(60) од Куманово, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека, по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Претходна вестЏафери: Старите битки да бидат потсетник на новите секојдневни битки што ги водиме заедно за современа, демократска Македонија
Следна вестЗемјотрес ја погоди Босна и Херцеговина