Удрен 75-годишен велосипедист, возачот побегнал

Вчера, околу 13.30 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на улицата Видое Смилевски-Бато во Тетово, патничко возило удрило во велосипед што го управувал 75-годишниот тетовец Р. М. и го напуштило местото. Во несреќата велосипедистот добил тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Претходна вестСедмо издание на Медиумскиот фестивал Скопје
Следна вестВоз удрил во комбе, повредени две лица