78-годишен велосипедист од Долно Лисиче удрил во ограда и починал

Ударот со велосипед во бетонска ограда бил кобен за 78-годишниот велоиспедист вчера претпладне во скопската населба Долно Лисиче. МВР денска соопшти дека лицето кое загинало е В.Б. од оваа село.

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека на ул.„1“ во с.Долно Лисиче во Скопје, В.Б.(78) од с.Долно Лисиче, управувајќи велосипед, удрил во бетонска ограда по што паднал на коловозот и починал на местото на незгодата, се наведува во соопштението.

 Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестЗа неносење маски казнети 385 граѓани 
Следна вестТешка сообраќајка: Загинаа двајца мигранти, повреден и полицаец