82-годишник со „Опел“ прегазил 66-годишен велосипедист во Куманово

Тешко повреден велосипедист во Куманово. Имено, На 05.11.2023 во 10.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека на кружен тек од бул.„Октомвриска револуција“, бул.„Трета македонска ударна бригада“ и ул.„Благоја Богдановски Гуцман“ во Куманово, патничко возило „опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(82) од Куманово, удрило во велосипед управуван од Р.М.(66) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Општа болница Куманово“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Претходна вестФК Вардар: Во Чаир бевме навредувани на национална основа, нѐ нападнаа и со пиротехника
Следна вестЖена нападната од сопругот, свекрвата и золвата