АЕК на Тричковски претрпе пораз од Вест Хем, следи реванш

Премиерлигашот Вест Хем водеше на мечот против АЕК Ларнака со резултат 0:2. Ова е првиот меч од четврт финалето на Лига Конференции.

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски влезе на теренот  во 77-мата минута од натпреварот во кој загуби неговиот тим.

Двата гола за Вест Хем ги даде шпицот Миакаел Антонио во првиот дел од играта.

Реваншот, односно вториот меч помеѓу Вест Хем и АЕК ќе се одигра за една недела во Лондон.

Претходна вестАрсовска: Набавката на 50 автобуси ќе биде на дневен ред се додека не ја изгласаат градските советници
Следна вестМанијакот седна спроти девојчињата жртви и призна дека се самозадоволувал