Албанец баран од Интерпол уапсен во Македонија

На 21.10.2023 во 15:10 часот на Граничниот премин Ќафасан, на влез во државата, од полициски службеници бил лишен од слобода Б.Ц.(50) од Р.Албанија.

При извршени проверки било констатирано дека за него во службената евиденција е изречена мерка „апси“, по барање на Интерпол-Грција.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Претходна вестМинувачи нашле починат маж на кејот на Вардар, полицијата врши увид
Следна вестОпасен отпад детектиран во близина на скопското село Орман