Албанци со фалсификувани грчки и италијански документи сакале да полетаат од охридскиот аеродром

Против петмина државјани на Албанија поднесена е кривична пријава поради сомнение дека сториле кривично дело фалсификување исправа.

Станува збор за лицата Т.Р. (41), Б.Г. (40), Б.Р. (37) и двајца малолетници, кои на 31 август на охридскиот аеродром„Св. Апостол Павле“ се пријавиле за патување со фалсификувани грчки и италијански документи.

Претходна вестСЗО: Европа може да живее со коронавирусoт и без вакцина
Следна вестЗошто изминатите три дена никој не се тестирал во Центарот за јавно здравје Скопје?