Арбен Јашари од Алијанса, нов заменик-директор на БЈБ

Арбен Јашари од Алијанса за Албанците ќе биде нов заменик-директор на Бирото за јавна безбедност, потврдија од Министерството за внатрешни работи. Тој доаѓа на местото на досегашниот кадар на ДУИ, Ариф Асани. Именувањето на Јашари доаѓа како резултат на договорот Алијанса да стане дел од Владата, кој е речиси 90% завршен. Остануваат да се преземат некои позиции во пониските институции како директор на Вардар филм, директор на Студентски дом и на кинотеката Карпош.

Претходна вестХрватско МВР: Добивме сериозна закана упатена кон премиерот и министрите
Следна вестКалин Ивановски во финалето во двојки на фјучрсот во Србија