Iskra Korovesovska

1681 POSTS 0 COMMENTS

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

„Чувар на тајни“ од Јован Стрезовски во „Матица македонска“

„Чувар на тајни“ од Јован Стрезовски е најновата книга во едицијата „Современа македонска проза“ на книгоиздателството „Матица македонска“. Во своето најново дело познатиот автор...

Скопска ликовна колонија до 30 август

Викендов започна четиринаесетдневната ликовна колонија „Скопје“, што ја организира Музејот на градот Скопје, градот Скопје и хотелот „Арка“. Ќе трае до 30 август а...

За дел од Кисела Вода денеска уличните чешми се спас

Иако пеколните температури одвај се издржуваат и при стандардни секојдневија, кога секој може да се истушура кога сака, или да си вклучи клима уред,...

Притвор за 22 -годишниот скопјанец кој ограби казино пред 3 дена

Дваесетидвегодишниот скопјанец кој е осомничен дека на 20 јули, заедно со уште двајца, кои му помагале - го ограбил казиното „Адмирал“ на улицата „12...

Еден тешко повреден, осуммина полесно, во сообраќајни несреќи изминатите 24 часа

Црните сообраќајни биланси ниту завршуваат ниту се намалуваат. Едно лице е потешко повредено, а осум се полесно, во вкупно 21 сообраќајни несреќи што се...