Автомoбил се преврте на коловозот пред зградата на МАНУ

Автомобил превртен на покрив е резултат на сообраќајна несреќа што се случила ноќеска на булеварот „Крсте Мисирков“ пред зградата на МАНУ. Незгодата се случила околу три часот по полноќ кога автомобил од марката „Пасат“ со скопски регистарски таблички изгубил контрола над своето возило и се превртел. Возачот, според првичните созаннија, поминал без повреди, а причинета е само материјална штета врз возилото.

Полицијата ги утврдува причините за ова незгода.