Барал 300 евра од девојка за да не објави нејзини компромотирачки видеа, ќе добие пријава

Скопјанец е приведен населбата Ченто поради уцена, соопшти полицијата.

На 25 јуни, 20-годишна девојка пријавила дека А.О. побарал од неа 300 евра за да не објави фотографии и видеа со компромитирачки материјал.

-На 14.06.2024 таа веќе му дала 150 евра, но уценувањето не престанало и таа го пријавила случајот во СВР Скопје. Од страна на полициски службеници и биле дадени крим технички обработени пари и откако А.О. ги земал, бил лишен од слобода, објави МВР.

Од него е одземен и телефонски апарат со кој го извршил кривичното дело и поднесена е кривична пријава по брза постапка.

Претходна вестЕкипа на Итна медицинска помош и пациент се заглавиле во лифт во Кисела Вода
Следна вестДве линеарни покачувања на пензиите, првото од 2.500 денари ќе биде во септември, второто во март