Батинци денес без вода

Ве известуваме дека на ден 29.06.2024г. поради уличен дефект на водоводна цевка Ф 80мм. на улица 3 бб. Батинци со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Батинци.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато, до завршување на работните активности.

Претходна вестМладинките загубија од Кина во последниот меч на СП
Следна вестДруштво Преспа: Пописен фалсификат за Македонците во Албанија, грубо мешање на Бугарија