Без струја дел од општина Карпош

Без струја денеска од 9 до 12 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улица „Женевска“ во општина Карпош.

Во периодот од 10:30 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите од улицата „Ванчо Мицков“, околу месната заедница.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Претходна вестПочина мажот што се самозапали пред зградата на хрватската влада
Следна вестЈевтоски се враќа во мак-фудбалот, потпиша за шампионот Струга ТЛ