Без струја дел од село Батинци

Поради технички зафати во електро – дистрибутивната мрежа, денеска од 8:30 до 16:30 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од селото Батинци, како и објектите на Живинарската фарма – Батинци и ЈП Дрисла, општина Студеничани.
Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информираат дека утре од 4:00 до 7:00 часот, без струја ќе бидат објектите на фирмите во кругот на поранешниот МЗТ, индустриските објекти околу Кванташки пазар, сите индустриски објекти на ул. „Перо Наков“, како и корисниците од населените места Маџари, Сингелиќ, Стајковци, Хиподром, Трубарево, Јурумлери и Арачиново.

Претходна вестПрилепчанец „фалсификувал исправа“ и заработил кривична пријава
Следна вестПретрес во тетовска Мала Речица, пронајдени пиштоли, муниција и дрога