Без вода дел од Кисела Вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација – Скопје, информира дека, денеска без вода ќе остане дел од Кисела Вода.

• Поради изведување на приклучок од Ф-300мм на улицата Жил Верн 4 во населба Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Жил Верн, Тодор Паница, Јордан Филиповски, Балканска и комплексот наречен Пегла на Борис Трајковски.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до санирање на дефектот.

Претходна вестБез струја делови од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода
Следна вестЦУК: 13 пожари на отворено, еден се уште се води како активен