Битолчанка го пријавила поранешниот сопруг дека ја допирал по телото нивната малолетна ќерка

Жена во Битола пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг ја допирал по телото нивната малолетна ќерка. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

– На 13.11.2023 во 13.00 часот во СВР Битола, 37-годишна жена од Битола пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг Т.С. ја допирал по телото нивната малолетна ќерка, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестГрција ја блокира Албанија на нејзиниот пат кон ЕУ поради билатерален спор
Следна вестНема да има застој: Советот на Скопје изгласа субвенции за ЈСП „Скопје“ од 110 милиони денари