Бојан Илиевски од Македонија Ѓорче Петров ново засилување за шампионот

Aктуелниот шампион во македонското првенство, Струга Трим Лум веќе работи на тимот за наредната сезона, но и се подготвува за европските квалификации.

Ново име во редовите на Струга Трим Лум е дефанзивецот Бојан Илиевски.

Илиевски во тимот на Струга пристигнува од Македонија Ѓорче Петров каде што играше од 2022 година.

Станува збор за фудбалер кој потекнува од школата на Пелистер, но настапуваше и во дресот на Работнички.

Претходна вестПадна снег во Словенија
Следна вестЦУК: 11 пожари на отворено, во Светиниколско изгоре куќа и четири помошни простории