Четворица крадци, од кои двајца малолетници ограбиле маркет

Вчера во Велес, полицијата ги привела деветнаесетгодишниот С.Џ и 35-годишната М.М., двајцата од Велес. Тие се сомничат дека со малолетничка од Скопје и малолетник од Велес во текот на денот од продажен објект во Велес одзеле повеќе предмети.

– С.Џ. и М.М. се приведени во полициска станица, а со малолетниците, во присуство на нивните родители, бил извршен службен разговор. Одземените предмети биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот, информираат од МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестСрпски државјанин фатен со 12 мигранти на автопатот „Пријателство“
Следна вест„Заспаната убавица“ распродадена: безвременскиот балет на 17 и 21 ноември во МОБ