Цистерна се превртела на автопатот Градско – Велес

На автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“, попладнево во 16 часот, се случила сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката, сообраќајот е пренасочен и ќе се одвива по стариот пат, посочуваат од АМСМ.

Претходна вестТаравари во понеделник ќе ги разреши економските директори на здравствените установи
Следна вестСо над 20 тони вода дејствувано врз пожар во Кичевско