ЦУК: Пристигнаа околу 70 пријави за паднати дрва, поплавени домови од невремето во Скопје

Од невремето кое вечерва го зафати Скопје во оперативниот центар на ЦУК стигнаа околу 70 пријави од 112 кои претежно се за паднати дрва во општините Аеродром, Гази Баба и Центар.

-Има и пријави за поплавени подруми и улици во Бутел и Ѓорче Петров. Сите пријави се пренесени на надлежни институции, соопшти ЦУК во првичната информација за последиците од невремето кое го зафати Скопје околу 19 часот.

Претходна вестНевреме со силен пороен дожд, град и грмотевици го зафати Скопје откако поплави делови на Тетово
Следна вестИ денеска топло, попладне пороен дожд и грмежи