Деца нападнати во Градски парк

Две лица се нападнати во Градски парк во Скопје. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

– Во 01.45 часот во СВР Скопје, В.И.(50) од Скопје пријавил дека на 28.01.2024 околу 22.15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, Скопје неговиот малолетен син и негов другар биле физички нападнати од неколку лица, кои се обиделе да им одземат и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестВо Германија активни се над илјада италијански мафијаши
Следна вестОва е новиот најбогат човек на светот