Дел од Ѓорче Петров денеска без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека без електрична енергија ќе остане:

– Во период од 09:00 до 13:00 часот, дел од корисниците од ул. Андон Папрадишки и дел од корисниците на улица Црногорска (Општина Ѓорче Петров)

Претходна вестВремето денеска сончево и многу топло со температура до 38 степени
Следна вестМакедонија ги доби ривалите за Дејвис Купот