Дел од улиците во Аеродром денес ќе бидат затворени поради градежни активности

Поради изведување градежни активности, денеска изменет режим на сообраќај ќе има во дел од скопската Општина Аеродром.

“На ден 29 јуни (сабота) на ул. ‘Борис Кидрич’ од крстосница со Ул. ‘Симеон Кавракиров’ до крстосница со Бул. ‘Кузман Јосифовски Питу ‘ – Општина Аеродром ќе се изведуваат градежни активности (гребење), па поради тоа ќе има изменет режим на сообраќај на наведените улици”, информираат од изведувач на работите, компанијата ‘Гама градба’.

Претходна вестВремето денеска ќе биде сончево и потопло
Следна вестСобранието на Црна Гора усвои резолуција за геноцид во Јасеновац