Денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека денескаи утре, поради посета на делегација предводена од претседателот на Народното собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците во централното подрачје на Скопје.

Во соопштение, од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Претходна вестНовиот пункт на МВР за замена на личните документи е подготвен
Следна вестИ во недела им се брзало: Казнети 230 возачи, секој втор возел пребрзо