Дете искасано од улично куче во Долно Лисиче

Вчера во 18.35 часот во полициската станица Аеродром, М.Ѓ.(40) од с.Долно Лисиче, скопско, пријавил дека на место викано „Чатал“ во с.Долно Лисиче, неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник

Претходна вестАпсење на двајца кумановци во Меморијалниот центар во с.Пелинце
Следна вестОпожарено товарно возило во Трубарево