Дете нападнато од група во скопски Ченто, сличен напад имало и во Бутел

Две деца, од кои едното во скопски Ченто, другото во Бутел биле нападнати од другу малолетници. Од МВР велат дека го расчистуваат случајот

– На 6 мај околу 17.00 часот во СВР Скопје, М.А.М.(40) од Скопје пријавила дека околу 16.15 часот на ул.„Неготинска“ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници. Додека вчера во 20.30 часот, пак, А.С.(36) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот во двор од основно училиште на подрачјето на Бутел нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

Претходна вестЛевица со дури 6.664 амандмани ги спречуваат предлог-законите поврзани со „Бехтел и Енка“
Следна вестМНР: Ковачев е вратен од границата бидејќи во групата со која патувал имало лица кои претставуваат ризик за јавниот мир и безбедност