Дете со нож го нападнало својот 20-годишен брат во Хрватска

Пресметката на двајца браќа во место во близина на Копривница во вторникот попладне за малку ќе завршела фатално.

Дете тешко повредило млад човек (20) со нож во месноста Копривница. Сѐ се случило во вторникот на 9 јули во попладневните часови на поширокото подрачје на Копривница. Детето изболо 20-годишен член на семејството.

Нападнатиот 20-годишник добил тешка физичка повреда.

Полициските службеници ќе поднесат посебен извештај до жупаниското државно правобранителство во Вараждин.

Од полициската управа во Копривница не откриваат повеќе детали за случајот бидејќи се работи за малолетник, пренесуваат медиумите во регионото. Случајот се води како тешко убиство во обид, пишува „24часа“.

Претходна вестКривична пријава за 12 лица за издавање чек без покритие и злоупотреба на платежна картичка
Следна вестРеконструкција на улица 11 во Стопански комплекс Илинден