Девојче вришти и бега од глутница кучиња, ја спасува случаен минувач

На Фејсбук се споделува вознемирувачко видео од Тетово. На видеото се гледа девојче, кое е нападнато од глутница кучиња во една населба во близина на Универзитетот во Тетово.

Девојчето бега и вришти и во еден момент паѓа на земја. Вистинска трагедија е избегната благодарение на случаен минувач кој успева да ја одбрани од кучињата.

Претходна вестЗаштитните маски веќе нема да се задолжителни во јавниот превоз, болниците, аптеките…
Следна вестВелосипедисти и мотоциклисти в сабота ќе дефилираат во Скопје за поголема безбедност во сообраќајот