Девојка од Бугарија, затекната како краде во Скопје

24-годишна девојка од Бугарија била фатена додека краде во Скопје. Против неа ќе биде поднесена соодветна пријава

– Денеска (05.09.2023) во 12.00 часот на автобуска постојка на бул. „Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар ја лишиле од слобода Ц.Б.(24) од Република Бугарија. Таа била фатена при извршување кражба, при што од чанта на женско лице одзела паричник. Кај неа, освен тој паричник, бил пронајден уште еден паричник со лични документи и пари на женско лице од Скопје, информираат од МВР.

Ц.Б. била задржана во полициска станица и поцелосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Претходна вестКСЗД ќе поднесе тужба против МОН поради недостиг на учебници во основното образование
Следна вестСончево со малку облаци