Драма во скопски Аеродром, се обидел да силува 35-годишна жена

35-годишна жена пријавила во полиција дека едно лице се обидело да ја силува во скопски Аеродром. Инцидентот се случил во објект на правно лице.

– Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје 35-годишната жена пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Аеродром во објект на правно лице едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа надлежните.

Претходна вестСредношколци медицинари револтирани што МОН не ги вклучи во конкурсот за стипендии во дуално образование
Следна вестПроменливо облачно со сончеви периоди