Државјанин на Албанија ја нападнал поранешната партнерка во Струга

Полицијата доцна синоќа во Струга приведе маж од Елбасан, Албанија поради насилство во Македонија. Тој, претходно, во куќа во Струга каде привремено живеел физички ја нападнал неговата 46-годишна партнерка информираа од СВР Охрид.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестТепачка и превртени столчина во албанскиот парламент
Следна вестПадна Инстаграм