Двајца скопјани каснати од куче скитник

Вчера две лица биле каснати од кучиња скитници во Скопје. Поточно едно лице од Аеродром и едно од Чаир пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници.

– Вчера во 17.00 часот во Полициската станица Аеродром, С.Ј.(53) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник, информираат од МВР.

Исто така вчера во 17.55 часот во Полициската станица Чаир, М.К.(40) од Скопје пријавил дека на ул.„Натаниел Кучевишки“ бил каснат од куче скитник.

 

Претходна вестАлбанската опозиција се обедини во една пратеничка група
Следна вестПромовирана „Книжевна мапа на Скопје“ од Моника Илкова