Home АКТУЕЛНО Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

0
Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Денеска (15.01.2024) во 08:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.С.(34) од Скопје пријавил дека на ул.„Лука Геров“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Денеска (15.01.2024) во 10:20 часот во Полициската станица Гази Баба, З.Б.(56) од Скопје пријавил дека на ул.„Беласица“ во Скопје бил каснат од куче скитник.