Две лица каснати од кучиња скитници во едно деноноќие

На 29.06.2024 во 02.30 часот во Полициската станица Центар М.Т.(22) од Скопје пријавил дека на ул.„Орце Николов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Истиот ден во 12.05 часот во Полициската станица Чаир Х.Г.(75) од Скопје пријавил дека на ул.„Тале Христов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Претходна вестПолицијата приведе 11 лица – 9 за питачење и 2 за „запуштање и малтретирање на дете“
Следна вестВо гаснењето на пожарот кај Василево учествува и полициски хеликоптер