Две лица во Аеродром каснати од кучиња скитници

Кучиња-скитници вчера нападнале двајца граѓани во скопската општина Аеродром, соопшти полицијата.

-Вчера во 12:30 часот во полициската станица Аеродром, Б.Б.(57) од Скопје пријавил дека на мостот „Близнак” бил каснат од куче скитник. Подоцна, во 12:50 часот Р.О.(64) од Скопје пријавила дека на бул.„Видое Смилевски Бато” во Скопје, нејзината ќерка Б.О.(36)  била касната од куче скитник, информираат од МВР.

Претходна вестСо марухуана шетале по центарот на Скопје
Следна вестЗатвореник во Идризово повреден при напад