Две скопјанки и еден малолетник искасани од кучиња скитници

Вчера вечер во 23.15 часот во Полициската станица Гази Баба, 42-годишната М.Д. од Скопје пријавила дека на булеварот „Александар Македонски“ била касната од куче скитник, извести МВР.

– На 22.10.2023 во 18.00 часот во Полициската станица Центар, Д.М.(47) од Скопје пријавила дека на ул.„Периша Савелиќ“ била касната од куче скитник. На 22.10.2023 во 21.00 часот во Полициската станица Чаир, Т.М.(28) од Скопје пријавила дека на ул.„Боро Менков“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.

Претходна вестВладина делегација оддаде почит пред споменикот на Гоце Делчев по повод „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“
Следна вестПад за три позиции на Калин Ивановски на АТП ранг листата