Еден починат и двајца повредени во пожар во селото Требеништа

Еден починат и двајца се повредени во пожар во кој избувнал рано утринава. Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид извести дека во раните утрински часови интервенирала на опожарен индивидуален објект во распламтена фаза, во село Требеништа, Општина Дебарца.

– При самата интервенција извлечени се две лица со изгореници и повреди по телото од помал степен. Во истиот објект пронајдено е уште едно починато лице, додаваат од Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид.

Претходна вестТаткото киднапиран а синот избоден со нож во нивната семејна куќа во Берово
Следна вестИако на моменти имаа водство, македонските кошаркарки со пораз ги почнаа евроквалификациите