Еден тешко повреден во сообраќајка помеѓу мотор и автомобил

На 07.09.2020 во 13.30 часот било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „баотиан“ со штипски регистарски ознаки, управуван од С.П.(55) од с.Пеширово, светиниколско и патничко возило „фолксваген бора“ со светиниколски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(49) од Свети Николе.

Во незгодата со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип, се здобил возачот на мопедот.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Свети Николе.

Претходна вестМалолетници фатени со марихуана и прашкаста материја
Следна вестГори зградата на СЕП и МИА, луѓето се евакуирани