Екипа на Итна медицинска помош и пациент се заглавиле во лифт во Кисела Вода

Екипа на Итната медицинска помош од Скопје заедно со пациент е заглавена во лифт во подрумски дел од зграда на улица „Христо Татарчев“ бр.47 во скопската населба Кисела Вода, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Како што велат, за ова добиле пријава на телефонот 112 во 11:22 часот.

-Од страна на ЦУК итно се известени Бригадата за противпожарна заштита Скопје и СВР Скопје, посочуваат од ЦУК

Претходна вестПрилепчанец упатувал заканувачки пораки на странска амбасада
Следна вестБарал 300 евра од девојка за да не објави нејзини компромотирачки видеа, ќе добие пријава