Фатени 55 мигранти избегани од товарно возило

На локалниот пат кој води кон село Триводи, Струмичко, полициски службеници забележале товарно возило „ивеко”, без регистарски ознаки. Возачот, откако го забележал службеното моторно возило, запрел, излегол од товарното возило и побегнал, заедно со лицата кои биле во возилото.По извршениот преглед и претрес на теренот биле пронајдени 55 мигранти. За настанот бил известен јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНови 420 граѓани казнети за неносење на заштитна маска
Следна вестИ планинарењето доби такса: По 200 денари за качување на врвот на Галичица!?