Физички нападнат и ограбен старец во паркот во Битола

Две непознати лица физички нападнале и ограбиле старец во Градскиот парк во Битола.

Според информациите на МВР, Н.Н.(70) од Битола вчера пријавил во полиција дека во Градскиот парк во Битола бил физички нападнат од две непознати лица, при што му биле украдени пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестАсоцијација на архитекти на Македонија: Да се зачува постојниот објект на Универзалнатa сала
Следна вестШилегов: Можен е референдум за Универзална сала