Французин каснат од куче скитник во охридско

Шеесет и четиригодишен француски државјанин вчера пријавил дека бил каснат од куче скитник во охридското село Пештани. Тој бил каснат на локален пат.

– На 24.10.2023 во 10.45 часот во СВР Охрид, Д.Х.П.А.(64) од Франција, со престој во селото Пештани, пријави дека на локален пат во селото бил каснат од куче скитник, информираат од МВР.

Претходна вестСкопјанец и кочанчанец украле „опел астра“, уапсени на патарина
Следна вестВо Кисела Вода започна да се гради првиот мега шаховски парк во Македонија