Гевгеличанец превезувал 13 мигранти, полицијата го приведе

Дваесет и едногодишен жител на Гевгелија вчеравечер бил приведен од полицијата бидејќи превезувал 13 мигранти од Сирија.

Како што соопшти МВР, М.Г. (21) бил проведен вчера околу 19.30 часот во село Давидово од полициски службеници од РЦГР Југ- Полициска станица за ГП и ГН Богородица.

-Со патничко моторно возило „фолксваген туарег” превезувал 13 мигранти од Сирија, од кои две малолетни лица. Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, информира Министерството за внатрешни работи.

Претходна вестПротест на Левица пред „Треска“: На обичниот народ му ја наметнаа мизеријата за да ненаситно се богатат
Следна вестГореше куќа во Чаир, три лица завршија во болница