Глоба за 704 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со корона вирусот.

Претходна вест334 санкционирани возачи во Скопје
Следна вестКавадарчанец загинал во сообраќајка, брат му и татко му со тешки телесни повреди