Гори борова шума, 2 „ер трактора“ и еден хеликоптер гаснат пожар во Брвеница

Центарот за управување со кризи извести дека денеска, околу 11 часот, избувнал пожар во атарот на село Милетино, општина Брвеница.

-Пред малку пожарот навлезе во борова шума, садена од поранешната ЈНА, поради што кон овој шумски пожар полетаа два ‘ер трактора’ на ДЗС и еден хеликоптер на МВР, кои ќе им помогнат на пожарникарите од ТППЕ Тетово во гаснењето на овој пожар, велат од ЦУК.

Фото- архива

Претходна вест„Фрлени бомби врз три куќи на српски политичари во Косово“ – српските власти обвинуваат дека целта е етничко чистење на Србите
Следна вестГрковска откри како треба да се владее: Политичарите треба да бидат пример за работење со интегритет…