Грабеж во обложувалница во Чаир

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во раните утрински часови се случило грабеж во спортска обложувалница во Чаир.

-Во 05.33 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир, две лица со закана кон вработените одзеле пари од прометот, известуваат  од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Претходна вестСончево со мала облачност
Следна вестОд денеска бесплатни тестирања за ХИВ и други сексуално преносливи болести на Клиника за инфективни болести